2012 Dünya Bilardo Şampiyonluğu Türkiye’nin

Serdar Gümüş Dünya Şampiyonu12-16 Eylül arasında düzenlenen Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası bugün sona erdi. Elemelerden itibaren bütün rakiplerini mağlup eden Serdar Gümüş rakibi Hollandalı Eric Vijverberg ‘i 3-1 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. İlk oyunu 52-30 alan Gümüş, ikinci oyunu 28-27 kaybetti. Üçüncü oyunda 41-29 ile setlerde üstünlüğü ele geçiren milli sporcumuz, dördüncü oyunda 50-18 alarak zaferi elde etti . Turnuvaya katılan 5 milli sporcumuzdan yarı finale yükselen Hacı Arap Yaman ise Vijverberg ‘e 3-0 yenilerek final hakkını kaybetmişti. Gümüş maçın ardından verdiği röportajda, bu durumdan dolayı final sevincini buruk yaşadığını ve Türklerin finali olası gerektiğini söyledi. Final maçı boyunca Vijverberg kendisinden beklenen performansı bir türlü gösteremezken oldukça stresli olduğu gözlerden kaçmadı. 

Maç sonrasında duygularını aktaran milli bilardocu Serdar Gümüş, finale kaldığı için çok da mutlu olmadığını ifade ederek, ”Hacı, diğer maçta kazansaydı Türkler’in finali olacaktı. Finale kaldığım için buruk bir sevinç yaşıyorum” dedi. Yarı finalde elenen milli sporcu Hacı Arap Yaman ise, rakibi Vijverberg’in çok iyi oynadığını belirterek, ”Türkiye’de kazanmıyorum. Sürekli olarak finallerde ve yarı finallerde kaybediyorum ama her şeyin de bir ilki vardır. Üzerimizdeki yükü atıp önümüzdeki turnuvalarda kazanmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Serdar Gümüş Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası

Gelen eleştirilere konsantrasyon eksikliğinin bulunmadığını söyleyerek cevap veren Yaman, ”Biraz heyecan ile omuzlarımda bir yük vardı. Sonuna kadar götüremedim. Ben her Dünya Şampiyonası’nda favoriyim. Bu oyunda yapacak bir şeyim yoktu. Bu mağlubiyete kaza diyelim” ifadelerini kullandı.
Dünya Bilardo Şampiyonaları ‘nda Türk sporcuların gittikçe artan başarıları kuşkusuz bilardonun popülerliğinin de artmasını sağladı. Bilardo İzle denildiğinde akla gelen ilk branş olan Artistik Bilardo dalında aldığımız bu büyük zafer bilardoyu pek tanımayan spor severlerin de ilgisini çekecektir. Milli takımda yer alan genç sporcularımız ve oyuna yeni başlayacak diğer oyuncular bir emsal oluşturan Gümüş umarız bu başarısını hem Dünya arenasında hem de turnuvalarda devam ettirebilir. Sizde evinizde bu oyunun heyecanına ortak olmak istiyorsanız Bilardo İndir yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir