Mahkeme Kararını Verdi : “Poker Bir Yetenek Oyunudur.”

Poker HaberleriSonunda biz poker sevenlerin yıllardır herkese anlatmaya ve inandırmaya çalıştığı bir algıyı, mahkeme şüpheye meal bırakmayacak bir şekilde açıkladı. Poker Öğrenmek İstiyorum diyenlere de cesaret olacak bu karar Amerika Birleşik Devletleri ‘nde çıktı. New York mahkemesini bu kararı almaya götüren olaylar zinciri Lawrence Dicristina isimli şahsın New York’a bağlı bir eyalette yasa dışı kumar işi yürütme suçu ile yargılanmasıyla başladı. New York mahkemelerinde Yasadışı Kumar İşleri Yasası ‘na ( Illegal Gambling Businesses Act’e (IGBA)) dayandırılarak yargılanan Dicristina mahkemeye sunduğu savunmasını pokerin bir kumar oyunu değil aksine belirli bir yetenek ve zeka gerektiği ve bunun doğrultusunda oynandığı tezi üzerine kurdu. Savunmasını hazırlarken Amerikan Poker Oyuncuları Birliği, Poker Players Alliance (PPA) gibi pokerin önemli birliklerden yardım ve destek alan sanık, yargıç Jack B. Weinstein’ın aldığı kararla hem kendisi hem de pokerciler için bir zafer kazanmış oldu.

 

Ada Poker Üye Ol

 

Davayı yürüten yargıç Jack B. Weinstein hazırladığı 120 sayfalık görüş metninde, Dicristina ‘nın görüşünün doğruluğunu destekleyecek şekilde pokerin şanstan çok yeteneğe dayalı bir oyun olduğuna ve oyunun ilerlemesinin oyuncuların yeteneklerinden ve hamlelerinden etkilendiğine hükmetti. Yargıç ayrıca poker oyunundaki bir çok elin oyuncuların kartlarının açılmasından önce, bir oyuncunun diğerlerini oyundan çekilmeye zorlaması ile sona erdiğine ve bu nedenle aslında oyuncuların ellerinden bulunan kartların her zaman önemli olmadığına dikkat çekti. Pokerin bir yetenek mi yoksa şans oyunu mu olduğundan çok hangi etmenin dominant olduğunun sorgulanması gerektiğini ve şansın oyunun sonucunu domine etmesinin söz konusu olmadığını belirtti. Yargıcın bu fikirlere ulaşabilmesi ya iyi poker oyuncusu veya izleyicisi ya da poker hakkında araştırma yapmış olması gerekiyor. Aslında bu kararı desteklemek için bir kaç el poker oynamak yetmez. Çünkü sizin veya rakibinizin alacağı bir kaç galibiyet size bu durumun şansın sonucunda olduğunu düşündürebilir. Ancak bir süre poker oynadığınızda aslında şansa hiç gerek duymadığınız sadece bilgi ve tecrübe sayesinde zafere ulaşabileceğinizi göreceksiniz.

Poker Haberleri

Poker Oyna ifadesinin internet aramalarında hızla yükseldiği şu günlerde bu kanının ortaya atılmış olması da bir gerçeği daha ortaya çıkarmış oluyor. İsteyen herkes biraz bilgi ve tecrübe ile iyi bir poker oyuncusu olabilir. Sizi bu yolda destekleyecek bilgiye site içerisindeki yazılarımızdan ve hazırladığımız videolarımızdan ulaşabilirsiniz. Tecrübe kazanmanızı sağlayacak en iyi Türkçe Poker Siteleri sıralamasının başında ise Ada Poker gelir. Site tamamen Türk oyuncular için hazırlanmış olmakla beraber hem yeni başlayan hem de profesyonel oyuncular için mükemmel bir platformudur.  Poker oyununun dünya üzerinde oynanan tüm çeşitlerini bir arada bulabileceğiniz Ada Poker hem güvenilirliği hem de kolay kullanımıyla son zamanların en iyi poker sitelerinden biridir. Ayrıca sitede gerçek paralı poker oynayarak tahmininizden çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Ada Poker sitesinde sadece gerçek para ile poker oynanırken tavsiye ettiğimiz diğer sitelerde eğlencesine de poker oynayabilirsiniz.  Sitelere bilgisayarınıza herhangi bir program indirmeden online olarak bağlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir