Online Oyunlar Rüzgarı

Online oyunların arama motorlarında ne kadar çok aratıldığı konusunda bir bilginiz var mı ? Aldığımız arama motorları genel istatistiklerine göre ‘Okey nasıl oynanır‘ kelimesi bu alanda başı çekmektedir. Bu sonuç Okey oyununun dünyanın en çok bilinen ve oynanan oyunu kanısını bir kez daha doğrular niteliktedir. Türk okeyi, dünyanın en çok oynanan oyunları sıralamasında 4.cü oyun olarak yerini korumaktadır. Her ülkenin kendine ait oyunlarınıda içinde barındıran bu listede 4.cü olmak övünülecek bir durum olsa gerek.

Online oyunlar hakkındaki sıralamada bir diğer dikkat çeken kelimede ‘Poker nasıl oynanır‘ kelimesi olsa gerek. Ülkemizde son zamanlarda daha çok ilgi çeken poker oyunu gittikçe üst sıralamayı zorlar bir hale gelmiştir. Poker oyunu takipçileri sayısı her gün onlarca poker sitesinde artış gösterir duruma gelmiştir. Akıl almaz bir büyüklükte nakit paranın döndüğü söylenen poker oyununun özellike Amerika’da en çok oynanan online oyun olmasıda bu oyunu listenin üst sıralarına taşımaya yetmiştir diyebiliriz.

Arama motoru sonuçlarında online oyunlar arasında  en dikkat çeken sonuç ise ‘51 nasıl oynanır‘ kelimesi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü 51 nasıl oynanır kelimesi 2011 yılının bitimine daha 4 ay olmasına rağmen 2010  senesine göre tam olarak % 92 lik bir artış göstermiştir. İnanılmaz bir ilginin artış gösterdiği 51 oyunu ile ilgili bir çok projenin gelişeceğide bu oyun hakkındaki yaygın olarak söylenen varsayımlardan biridir. Okey oyununa benzerliği ile bilinen 51 oyunu listelerde yine diğer okey oyunları olan 101 ve 34 oyunlarına bir hayli fark atmış olarak görünüyor.

Anlaşılan o ki online oyunlar piyasası bütün ülkelerde bir değişim içindedir. Kullanıcıların farklı oyunlara yönelmesi bu piyasayıda büyük ölçüde şekillendirmektedir. Önümüzdeki dönemlerde hangi oyunların liste başı olacağıda başka bir merak konusu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir