Play65 Sıkça Sorulan Sorular Serisi(Giriş Sorunları)

Tavla oyununu herkese sevdirmek ve bilmeyenler içinde bir rehber olmak adına yola çıkan nakitoyun.com Dünyanın en büyük tavla salonu Play65 Soru ve Cevap serisi ile karşınızda.Bu seri sayesinde Play65 internet tavla salonu ile ilgili bütün ayrıntıları öğrenecek ve sıkıntı yaşamadan tavla keyfini bilgisayarlarınız başında sürebileceksiniz.Soru ve Cevap şeklinde düzenleyeceğimiz bu seride aklınızdaki bütün Play65 sorularını ve cevaplarını rahatlıkla bulabilirsiniz.Tavla oyununu bütün ayrıntıları ile sizlere sunmak için çıktığımız bu yolda okurlarımızın istekleri doğrultusunda hareket etmek nakitoyun.com tavla editörleri için bir zevktir.Bu serinin başlangıcında Play65 tavla salonuna giriş için gerekli bilgilerin soru ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Soru : Play65 tavla dünyasına katılmak ve dünyanın her ülkesinden insanlarla sohbet ederek tavla oynamak için ne yapmalıyım?

Cevap : Öncelikle Play65 tavla yazılımını bilgisayarlarınıza indirmeniz gerekiyor.Tamamiyle güvenli bir yazılım olan Play65 tavla yazılımını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Soru : Play65 tavla yazılımını indirmek için hangi yolları izlemem gerekiyor?

Cevap : Daha önce tavla başlığı altındaki yazılarımızda Play65 Tavla Kurulumu(Resimli Anlatım) isimli yazımızı yayınlamıştık.Buraya tıklayarak Play65 kurulumu hakkındaki yazımıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Soru : Bilgisayarımda Play65 tavla salonunun sorunsuz bir şekilde çalışması için hangi sistem gereksinimlerine ihtiyacım var?

Cevap : Eğer bilgisayarınızı son 8 yıl içinde aldıysanız sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.İşletim sisteminiz Windows Vista,XP yada 2000 olmak zorundadır.Daha eski işletim sistemlerine sahipseniz sorun yaşayabilirsiniz.Play65 tavla yazılımı bilgisayarlarınızda ortalama 32 MB yer kaplamaktadır.256 MB RAM ve 800*600 yada daha yüksek ekran çözünürlüklerinde Play65 tavla yazılımı son derece verimli olucaktır.

Soru : Benim bilgisayarım Mac yada Linux işletim sistemine sahip.Play65 tavla yazılımına nasıl giriş yapabilirim?

Cevap : Mac yada Linux işletim sistemlerine ait Play65 tavla yazılımı sürümü bulunmamaktadır.Size önerimiz bilgisayarınıza sanal bilgisayar kurup bu sanal bilgisayara Windows Vista,XP yada 2000 işletim sistemlerini kurmanızdır.Bu şekilde oluşturacağınız sanal bilgisayarınızla Play65 tavla yazılımına giriş yapabilirsiniz.

Soru : Play65 tavla yazılımını bilgisayarıma kurdum.Fakat giriş yaparken ‘Sunucuyla bağlantı kurulamıyor’ yada ‘Lütfen firewall ayarlarınızı ve internet bağlantınızı kontrol ediniz’ hata mesajlarını alıyorum.Ne yapmalıyım?

Cevap : Play65 tavla yazılımına giriş esnasında Play65 programı otomatikmen kendi sunucularına bağlanmaktadır.İlk yapmanız gereken internetinizin sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.Daha sonra Zone Alarm ve Norton gibi güvenlik aygıtlarını kullanıyorsanız bu aygıtlar Play65 i tehlikeli bir program olarak algılayabilirler.Sizin yapmanız gereken Zone Alarm ve Nortonu o anlık devre dışı bırakmak yada bu güvenlik aygıtlarının ayarlarından Play65 tavla yazılımına izin vermektir.Bunu yaptığınız takdirde Play65 e kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.Sorununuz yine düzelmediyse yada bu güvenlik aygıtlarını kullanmıyorsanız problem Windows Güvenlik Duvarı ayarlarından kaynaklanıyor olabilir.Bu sorunu düzeltmeniz için aşağıdaki yolları izleyininiz.

 1. ‘Başlat’ sekmesinden ‘Ayarlar’ üst başlığına giriniz.Buradan ‘Denetim Masası’ yada ‘Kontrol Paneli’ alt başlıklarına giriniz.
 2. Bu ekrandaki XP kullanıcıları için ‘Güvenlik Merkezi’ yada Vista kullananlar için ‘Windows Güvenlik Duvarı’ nı seçiniz.
 3. XP kullanıcıları direk üstten ikinci sekmeyi yani ‘Özel Durumlar’ sekmesini;Vista kullanıcıları ise önce ‘Programa Windows Güvenlik Duvarı aracılığı ile izin ver’ daha sonra ise XP kullanıcıları ile aynı şekilde üstten ikinci sekme olan ‘Özel Durumlar’ sekmesini tıklayınız.
 4. Burada her iki işletim sistemi kullanıcısı içinde geçerli olan ‘Bağlantı Noktası Ekle’ sekmesini tıklayınız.
 5. ‘Ad’ yazan boşluğa Play65; ‘Bağ. nok. no.’ yazan boşluğa ise 6100 yazarak alttaki ‘TCP’ seçeneğini işaretli bırakınız ve ‘Tamam’ sekmesini tıklayınız.
 6. Aynı işlemleri baştan ‘6101’ ve ‘6112’  port numaraları içinde uygulayınız.

Buna rağmen sorununuz düzelmedi ise son olarak alttaki işlemleri uygulayınız

1.  ‘Denetim Masası’ na tıklayarak ‘Kullanıcı Hesapları’ nı bulunuz ve tıklayınız.

2.  Burada ‘Yeni Hesap Oluştur’ sekmesini tıklayarak kendinize yeni bir hesap oluşturunuz.

3.  Bilgisayarınızı kapatıp tekrar açınız ve oluşturduğunuz yeni hesap ile giriş yapınız.

4.  Play65 tavla yazılımını burada tekrar indiriniz ve giriş yapınız.

 Soru : Play65 tavla yazılımını bilgisayarıma indirdim fakat masaüstümde Play65 ikonu görünmüyor.Nasıl bulabilirim?

 Cevap : Bilgisayarınızın ‘Başlat’ sekmesinden ‘Tüm Programlar’ başlığından Play65 tavla yazılımını bularak üzerini tıklayınız.

 Soru : Play65 tavla yazılımını tıkladığımda ‘Program açılırken güncelleme yapılamıyor’ hata mesajını alıyorum.Bu neden meydana gelir ve ne yapmalıyım?

Cevap : Bu hatanın çıkma sebebi Play65 tavla yazılımını oyun lobisinin sağ altındaki ‘Çıkış’ butonunu tıklamadan çıkış yapmanızdan kaynaklanıyor.Bilgisayarınızı kapatıp tekrar açtığınız takdirde sorun düzelecektir.Yada klavyenizdeki Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basarak karşınıza çıkan Windows Görev Yöneticisi ekranından Play65 i seçerek ‘Görevi Sonlandır’ sekmesini tıklayınız ve Play65 ikonuna yeniden tıklayarak giriş yapınız.

nakitoyun.com tavla editörleri tarafından düzenlenen Play65 Sıkça Sorulan Sorulan Sorular Serisinin ilk yazısında Play65 tavla yazılımına giriş esnasında karşılaşacağınız problemlerden bahsetmeye çalıştık.Sizde hemen Play65 tavla oyuncusu olup dünyanın her ülkesinden insanlarla sohbet ederek tavla keyfini yaşamak isterseniz aşağıdaki resmi tıklayarak Play65 tavla yazılımını bilgisayarlarınıza indirerek giriş yapınız.nakitoyun.com okurlarına Play65 te sorunsuz oyunlar diler.

Play65 Sıkça Sorulan Sorular Serisi(Giriş Sorunları)” hakkında 29 yorum

 1. trueblue24

  sahte para oyunu bir süredir oynanmıyor neden.

 2. admin Yazar

  trueblue24e cevap : Play65 oyuncularına daha iyi hizmet verebilmek için sahte paralı yada gerçek paralı serverlarında zaman zaman bakım yapmaktadır.Kısa zaman içinde sorun düzelecektir.Lütfen ara ara kontrol ediniz.

 3. mrproturk

  sayın admin trueblue24 arkadaşımın sıkıntısı bu ara çok sık olmaya başladı ve bu sıkıntıdan kurtulmak istiyoruz bir eğlencemiz vardı oda can sıkıntısına döndü !

 4. admin Yazar

  Play65 adminlerinden Play65 sahte paralı oyuna giriş sorunu ile bugün itibariyle aldığımız cevabı sizlere açıklamak istiyoruz:
  Thank you for contacting us.Our fun money system is currently under maintenance.It should be back later on today.As compensation, we offer two free tournaments on REAL money mode. Both will start at 18:00 GMT “Free Roll For All”.128 Winners will share REAL MONEY prizes!The tourneys are found under the tournaments – “all” tab. Make sure you register at the cashier first
  Regards,JamesCustomer Support Representative
  Yani daha önce yaptığımız açıklamada olduğu gibi Play65 oyuncularının daha iyi ortamda tavla oynayabilmeleri için bakım çalışmasına devam etmektedir.1 Haziran 2010 tarihinden yani bugünden itibaren sorunun düzeleceği hakkında bilgi vermişlerdir.Bizi bilgilendirdikleri başka bir konuda gerçek para modunda bütün oyuncuların bedava olarak katılabileceği hergün 2 tane freeroll turnuvaları düzenlenmektedir.Bu turnuvalar saat 18.00 da düzenlenecektir ve 28 oyuncu gerçek para ile ödüllendirilecektir.
                                                                   nakitoyun.com

 5. melek

  play65 sahte para oyun lobisi boş görünüyor acaba yine onarımmı var? 5 gün oldu giremedim 🙁

 6. admin Yazar

  23 Haziran 2010 saat 21.40 itibari ile Play65 adminlerinden aldığımız cevap tam olarak şudur.Hello, Our fun money system is currently under maintenance.it should be back un the next couple of days.Please accept our sincere apology. As compensation, we offer SIX free tournaments on REAL money mode. Bothwill start at 12:00 GMT to 24:00 GMT every three hours.128 Winners will share REAL MONEY prizes!The tourneys are found under the tournaments – “all” tab, named”freeroll for all”. Make sure you register at the cashier first! I would like to offer you a special bonus for your first deposit at oursite – deposit a sum of 50$ – 200$, and receive a 100% bonus. The bonus code is “ULTRACASH”.The bonus will be released at four equal steps, after accumulation of 10stars per dollar of the bonus. Regards,Shelly Customer Support RepresentativeMesajda sahte parada yaşanan problemin bir kaç gün içinde düzeleceğini belirtilmiştir.Ve aynı zamanda Play65 gerçek paralı bölümde her gün 6 tane bedava turnuva olduğu söylenmiştir.Bu turnuvalara gerçek para yatırmayan oyuncularda dahil olmaktadır.

 7. Hayrettin YILMAZ

  Play65 in yaptığı kesinlikle üçkağıtçılıktan başka birşey değil insanları zorla paralı oyuna teşfik ediyor, madem ücretsiz kısmı istendiği zaman kısıtlanacaktıysa %100 ücretsiz diyerek insanları ara ara bu şekilde mağdur etmemesi gerekmektedir. Oynanabilirlik bakımından insanları bağlayıcı özelliği olan bu oyundan olmazsa olmaz şeklinde bilgisayarlarımızın vazgeçilmezi halini almıştır ve kısıtlanmasını Ben Şahsen kınıyorum. Hatta İmkanım olsa yasal yollardan bu yaptırımın kaldırılması için çaba göstereceğimi buradan bildirmek isterim. 29 Ağustos 2010

 8. admin Yazar

  Play65 dünyanın en büyük tavla odası sayılmaktadır.Bundan dolayı her geçen gün kendilerini geliştiriyorlar.Oyuncu sayısı arttıkça bakım çalışmaları artıyor.Oyunculara kasten yapılmış bakımlar değil bunlar.Önümüzdeki bir kaç gün içinde sistem tekrar açılacaktır.

 9. fatih

  şimdiden teşekkurler..acaba bu play65 oyununda olan chat olayı neden olmuyo..yoksa benimkindemi bi sıkıntı var..

 10. admin Yazar

  Merhaba,
  Play65 tavla chat butonu uzun süredir inaktif durumdadır. Sadece size ait bir problem değildir.

 11. soner

  2  haftadır beklıyom  hala şifrem gelmedi oyun oynuyamıyorum

 12. admin Yazar

  Merhaba,
  Şifrenizi kendiniz Kasiyer sayfasından göndereceksiniz ve o an elinize ulaşacaktır. Siz göndermediğiniz taktirde Play65 size bir şifre göndermeyecektir.

 13. Hasan Kıymaz

  Merhaba,
  Bugün Türkiye’den kimsenin play65’e giremediğini öğrendim. ben de giremiyorum. sorun hakkında bir bilginiz var mıdır?

 14. orcun kartal

  ya arkadaş bu nedir kaç saattir hata veriyor play65 internet bağlantınızı kontrol edin diye nedir bu iş ya 19 nisan 2012 de böyle sorunmu olur ya ayıp arkadaş

 15. hayrullah

  slm admın tavla oynarken katlama işlemını nasıl yapıyoruz oynarken herkes katlıyor ama bız katlıyamıyoruz

 16. admin Yazar

  Merhaba,
  Play65 tavlada zar atma işlemi tavla oynadığınız tahtanın hemen yan tarafındadır. Oyun sırası sizdeyken eğer oyun katlamalıysa Katla butonunu göreceksinizdir.

 17. meryem

  kaç ğündür davette masaya oturamıyorum açılıyor masa ama oyun olmuyor kendimde acsam aynı oluyor

 18. ahmet kök

  sahte parayla oyuna giremiyorum.girmek istediğimde sistem hatası yazıyor ve oyun başlatılamıyor.nedir bu ya kardeşim?

 19. ahmet

  play oyun lobisinde gerçek paraya giremiyorum her açmamda sistem bakımda 10 dakikadan aktif olaçak yazıyor fakat açılmıyor birde gerçek para modu kapandı hesabınızı cekin yazısı cıkıyor bu nedir

 20. zehra

  play 65 sonlandı diye bildiri vermişsiniz tekrar açılmayacak ve oynayamacakmıyız bir daha lütfen daha net cevaplarmısınız bilgi bekliyorum…

 21. Betül

  rica ediyorum tavla sitemiz kapandımı tamamen eğer kapandıysa bizlere bilgi verirmisiniz ben o siteyi çok seviyordum bilgi bekliyorum lütfen

 22. ömer

  1 ekim 2012 tarihinden beri sahte paralı play65 i açamıyorum.sürekli bağlantıda hata oluştu,internet bağlantınızı kontrol edin diye hata veriyor.5 gün oldu ve hala açılmadı.site bakım da mı yoksa sorun benim internetimde mi?yardım edinnn!!!

 23. han

  01/10/2012 tarihi itibariyle play65 tavla salonuna bağlanmada sorun yasanıyor dolayısıyla sıteye baglanalamıyor acaba admin mi bulunamadı yoksa site teknik sorunlar mı yaşıyor anlayamadım oldukça ustayım 8 senedir sıteye takılıyorum neden baglanamıyorum konusunda bana kısada olsa cevap yazarsanız mail adesime cok sevinirim çalışmalarınızda başarılar dilerim

  saygılarımla………… HaN KaRaHaN

 24. serkan

  10 gündür tavla oyununa girdiğim zaman internet bağlantınızı kontrol edin diye yazı çıkıyor
  net problemim yok sisteminiz de bi problem varsa bilgilendirin ltf

 25. leofrance

  eskı play 65 tavla oyuncusuyum ne kendı nede baska psden play65 i ps me indiremiyom indır e tıkladım da baglanmıyor nasıl ındırebılırım

 26. hatice

  Yaklaşık 8 aydır play 65’e giremiyorum.internet bağlantınızı kontrol edin deniyor.ama netle alakalı bir sorun değil.play 65’e neden giremiyorum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir