Poker Elleri(Flush,Straight vb.) Resimli Anlatım

Poker ElleriPoker öğrenmeye yeni başlayan oyuncuların en fazla karıştırdıkları konu,kuşkusuz poker elleri oluyor. Diğer pek çok oyundan farklı olarak poker ezbere oynanamayacak bir oyun. Örneğin; okey oyununda masayı iyi takip ederseniz gelebilecek taşları üç aşağı beş yukarı tahmin edersiniz. Ancak Fawer’in de söylediği gibi pokerde gelecek kartı tahmin etmek bir su bardağındaki damlaların sayısını tahmin etmekten daha zor.O zaman poker oynamak gerçekten çok mu zor? Aslında değil. Şöyle ki oyuna tamemen hakim olursanız ve analiz etme becerinizi geliştirirseniz pekala iyi poker oyuncusu olabilirsiniz. Bunun için de poker ile ilgili terimleri iyi benimsemiş olmalısınız. Bu sebepten dolayı sıralı ve resimli olarak olası poker ellerini sizlerle paylaşıyoruz.

En yüksekten en düşüğe doğru poker elleri şöyle sıralanmaktadır :

1-) Royal Flush : Aynı kart çeşidinden(karo,kupa,sinek,maça) as,papaz,kız,vale ve 10’lunun sıralanmasıyla oluşan eldir.

royalflush

2-) Straight Flush : Rakamsal değerine göre sıralanmış aynı türden 5 kartın birleşmesiyle oluşan poker elidir.

Straightflush

3-) Kare ( Four of a Kind) : Aynı rakamsal değere sahip 4 kart ile farklı bir karttan oluşmuş eldir.

Kare

4-) Full (Full House ) : Aynı rakamda 2 kart ve yine aynı rakamda 3 kart  bulunduran poker elidir. Oyunculardan herhangi birinde de aynı el bulunuyorsa 3’lü gruptaki kartlardan rakamsal değeri yüksek olan kazanır.

full

5-) Flush (Renk) : Aynı kart çeşidinden 5 kağıttan oluşan poker elidir.Birden fazla oyuncuda Flush varsa sayısal değeri yüksek olan kazanır.

Flush

6-) Straight (Kent) : Farklı türden de olabilen 5 kartın numara sırasına göre dizilmesiyle oluşan eldir. As kartı hem en yüksek olarak hem de 1 olarak kullanılabilir.

Straight (Kent)

7-) Three of a Kind : Aynı numaralı farklı türden 3 kartın sıralanmasıyla oluşan eldir.

Three of a Kind

8 -) İki Çift (Two Pair) : Farklı türlerden aynı rakamlı 2 çiftten oluşan eldir. Masadaki diğer oyuncularda aynı eli yapmış ve eşitlik varsa en yüksek değerli çiftin olduğu el kazanır.

İki cift

9-)One Pair (Per) : Aynı değere sahip farklı türlerden iki kartı bulunduran poker elidir.

Per

Bu tanımlamaları zaman içerisinde oynadıkça daha iyi öğrenirsiniz. Ayrıca ” Poker Nasıl Oynanır ” adlı serimizden de poker ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ekibimiz tarafından hazırlanmış diğer poker yazılarımızdan ve videolarımızdan poker dünyasının ünlü simalarının maçlarını izleyebilir onları daha yakından tanıyabilirsiniz. Size gerekli deneyim ve tecrübe kazandırma açısından internet üzerinden çok kişili poker oynama imkanı sunan sitelere de bir göz atabilirsiniz. Aşağıdaki resime tıklayarak direk Bets10 Poker’e giriş yapabilir ya da buraya tıklayarak poker sitelerinin bir listesini görebilirsiniz. Nakitoyun.com bol şans ve iyi eğlenceler diler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir