Poker Sözlüğü – Bilinmeyen Poker Terimleri

Poker TerimleriPoker oynamak ciddi anlamda tecrübe ve zeka gerektirir.Olabilecek tüm ihtimalleri düşünmeli ve bunların arasından en doğrusunu seçmelisiniz.Yıllardır poker oynuyor olsanız dahi birazdan okuyacağınız terimler sizlere bile yabancı gelebilir.Poker de kendinize güven çok önemlidir.Ve ne olursa olsun hata yaptığınızı ya da kararsız kaldığınızı rakiplerinize belli etmemelisiniz.Onlara güçsüz görünmek istiyorsanız bile bunu tam olarak oynamalısınız.Ve asla gerçekten güçsüz olmamalısınız.Bu yüzden diyelim ki bir masaya oturdunuz.Rakibiniz birden Dark Bet yaptı ve masadakiler bunu aynen bu şekilde telafuz ettiler.Bu durumda “ne yaptı?” sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz.Bu sebeple aşağıdaki terimlere bir göz atmalısınız.Elbetteki aranızda bu ifadeleri bilen çok iyi poker oyuncuları da vardır.Ancak biz ekip olarak hiç bir eksik bırakmak istemiyoruz.

A-Game : 

1. Belli bir karşılaşma yerinde, en yüksek ödülle oynanan oyun.

2. Bir oyuncunun en yüksek beceresiyle oynadığı zaman performans kalitesinin tanımı.

Kullanım: Cümledeki gibi “O A-game ini oynuyor.” Z-Game e karşıt.

      

Able :

Dağıtıcının hemen solundaki oyuncu icin kullanılan modası geçmiş bir terim, zorlamalı bahis kullanan oyunlarda kullanılır.

        

According to Hoyle :

Oyunun gerçek kurallarını vurgulamak için kullanılan terim. Hoyle, iskambil oyununda eski bir otoriteydi ve adı birçok kart oyunları kuralları kitabının isminde geçer. Kullanım: Adil ve onurlu, kurallara bağımlı kalarak:”Biz bu davayı hiçbir hukuksal detay yüzünden kaybetmek istemiyoruz, herşey tamamiyle Hoyleye göre yapılmalı.” Hoyle, 18. yüzyılda yazılmış bir iskambil oyunu kitabinin yazarıdır; adı birçok kart oyunları kuralları kitabının isminde kullanılmıştır.

            

Back Into a Hand :

İlk once yapmak istediğin elden, farklı bir el yapan kartları çekmek. Kullanım: Bilerek son olarak yaptığından farklı bir el yapmak için pot(ortaya konan para) ta isen, bir el geri gidersin.

         

Back to Back :

Beş kart stud da bir çift bulundurmaktır(Bir çift oluşturulduğunda ilk iki kartla, biri delikte, değeri birinci upcard(yüksek kart). “wired” olarak ta hitap edilebilir. Kullanım: Back to back gibi hamlelersiz de kullanılır. Cümledeki gibi “Jonny Chan 1987 ve 1988 yıllarında back to back i kazandı”.

            

Terimlere kaldığımız yerden devam edeceğiz.Hepsi uzun olduğu için seri halde sizlerle paylaşmayı tercih ettik.Poker oynamak için alternatif siteler arıyorsanız ya da güvenilir bir kaynaktan bu sitelere erişmek istiyorsanız buraya tıklayıp en kaliteli poker sitelerini görebilirsiniz.Nakitoyun.com poker ekibi iyi eğlenceler diler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir