Tavlada Kapı Almak (Resimli Anlatım)

Tavlada kapı almak,bu oyunda bilinmesi gereken en temel yapıtaştır. Tavla ile ilgili bir çok kaynakta tavlada kapı almanın sadece zarlar arasında 2 fark olduğu zaman mümkün olduğu anlatılmaktadır. Fakat bu tamamen yanlıştır. Doğrusu şudur ki; Tavlada kapı almak herhangi bir haneye en az iki pul koymaktır. Bu şekilde bir haneye 2 taşınızı üst üste koyduğunuz takdirde o hane sizin sayılır ve rakip sizin olan hanenin üzerine pul koyamaz. Tavla stratejilerine genel olarak baktığınız zaman en önemli faktörün rakibinizin önüne kapılar alarak onu evinizde sıkıştırmak olduğunu görürsünüz. Kısacası tavlada kapı alarak rakibinizi sıkıştırdığınızda oyunun 100 de 90’lık kısmını kazanmış olursunuz. Geriye sadece rakibinizi kendi evinizde tutarak pullarınızı bir an önce toplamak kalmaktadır.Tavlada kapı almanın önemi bu kadar yüksek olduğundan dolayı nakitoyun.com tavla editörleri olarak sizlere tavlada kapı almak resimli anlatım yazımızı hazırladık.
Tavlada en önemli kapılar oyuna ilk başlandığında atılan zarlar sonucu oluşan kapılardır. Bu şekilde daha oyun başlar başlamaz kapılar alarak rakibin kaçmamasını öneleyerek kendinize rahat bir oyun sahası oluşturursunuz. Oyuna başlandığında hangi zarlarda kapı alabilirsiniz ? Bu sorunun cevabını resimli anlatımımızla inceliyelim.

ÇİFT ZARLARIN KAPISI

1-1 Kapısı

2-2 Kapısı

3-3 Kapısı

4-4 Kapısı

5-5 Kapısı

6-6 Kapısı

FARKLI ZARLARIN KAPISI (Genel olarak bilinen kapılar)

3-1 Kapısı

4-2 Kapısı

5-3 Kapısı

6-4 Kapısı (Zeki Müren Kapısı)

Yukarıdaki resimli anlatımlarımızda sadece oyun başlangıcındaki tavla kapılarını ele aldık. Fakat oyun ortasında da bu hamleler farklı haneler içinde olsa geçerlidir. Sizde ücretsiz olarak tavla oynamaya başlamak için burayı tıklayarak Play65 tavlayı direk olarak bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz. Tavlaya yeni başlayanlar için ve profesyonel tavla oyuncuları için Play65 tavla en iyi ücretsiz tavla sitesidir. Dilerseniz Play65’e alternatif tavla sitelerini buradan seçebilirsiniz. nakitoyun.com okurlarına iyi eğlenceler diler.Play65 İndir

Tavlada Kapı Almak (Resimli Anlatım)” hakkında 1 yorum

  1. ...

    7’ye kapı almak sanırım oyunun başında bayaa bi avantaj sağlar. uğraşmak lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir